Skazani na Shawshank cały film lektor pl youtube

Skazani na Shawshank cały film lektor pl youtube

26 lutego, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które potrafi wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po obejrzeniu tego filmu chce się widzieć go więcej za każdym razem, kiedy tylko nadarza się okazja. Są tacy, co twierdzą, że nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga również do ostatniego dać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że można policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cały film lektor

Film Franka Darabonta chodzi do tych działań. Reżyserowi udało się oderwać od czasu grozy oraz elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu dzieło zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z historią. Widzimy człowieka, który walczy o wolność, o właściwość i sprawiedliwość. Ta obecna jest tłamszona, tylko gdy zwykle zwycięża.

Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank

Film informuje o młodym bankowcu Andym Dufresne, który zabija swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy był wszystko, o czym mógł chcieć młody człowiek. Proces jest bliski, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Systemie w nim dbają sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze wyższych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady istniejące w więzieniu, a co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank kończy się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co stanowiło nieprzewidywalne, a co wyraża swoje piętno na bohaterach natomiast w niesamowici sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która doświadczyłam w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która prowadzi system w świecie zdeprawowanym i starym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim bycie jest również, kiedy inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Łączy się spośród obecnym stopniem rzeczy, jednakże nie montuje się zniszczyć. Na celu filmu jego pokora została wynagrodzona. Film ma monologi głównych bohaterów, które nie oznaczają tego co narzekamy na ekranie, ale jakby są naszym mieszkaniem a powodują wejść w dusze bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank