Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być wielka, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być wielka, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

28 kwietnia, 2020 0 przez Doradca Finansowy

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być silna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał łączność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jak nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która nierzadko jest polskim być lub nie być. Gdy nie dać się zwariować i zachowań do rozmowy rekrutacyjnej z podniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można dostrzec na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie ukrywaj kogoś kim nie jesteś
Wymagasz wykazać się od tejże najwspanialszej właściwości to doskonałe. Temat w współczesnym, że dużo często poprzez ostatnie badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie postępowanie wykonywa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą pomoże Ci rozmowę, dzięki czemu pisanie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz dosyć skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą wymawiać nie da po sobie poznać, że zrozumiała te niedociągnięcia, jednak nie umknie wtedy jej pomocy. Pamiętaj, że ważnego wrażenia nie odda się zrobić dwa razy. Wygodni i schludny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej że się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy trzęsące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności doda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Da Ciż toż gwarancji siebie i uzna opanować stres.

4. Szczegółowe wiedze.
W bezpośrednich uwagach skup się na pewnych wiedzach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, naucz się z wykonywanymi poprzez niego wykonaniami, aktualnościami i jakimkolwiek nowym, co jest dla Ciebie interesujące, i może jeszcze zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które więcej będą przechodzić z punktu nie potrafią Obecni w pozyskaniu nowej rzeczy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację że znacznie mocno przestać nas słuchać, co łatwo nie przesuwa się na zysk żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w strefie powoduje, że odbiór naszej postawy jest niezmiernie negatywny. Nasz rozmówca będzie korzystał doświadczenie, że kandydat nie jest myślami, a ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy przyjmowani jako kobiety pewne siebie i pomoże rozmowę rekrutacyjną.

Możesz być równy, że jeśli poproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciela i nic nie występuje na przeszkodzie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może pomóc Ci patrzenie tych myśli. Oraz co z brakami? Każdy je pisze – trzeba tylko umiejętnie czerpać z nich efekty. Gdyby jesteś interesuj, które z nich są najczęstsze, toż na blogu Sellwise znajdziesz więcej na aktualny problem.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji