Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

3 sierpnia, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Wszystko prezentuje na ostatnie, że 2019 rok będzie daleko udanym czasem na targu kryptowalut. W tym czasie media obiegła informacja o tym, iż w następnym roku na targu pojawi się… Saletacoin, kryptowaluta wyemitowana przez byłego boksera.

Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena

Zainteresowanie celebrytów kryptowalutami nikogo obecnie nie dziwi. Po tymże jako 2017 rok przyniósł niespodziewaną hossę na targu, kurs bitcoina poszybował znacznie w głowę, i wiele projektów ICO okazało się strzałem w dziesiątkę, niejedna gwiazda oddała się skusić na wejście w branżę.

ZACZNIJ INWESTOWAĆ

ZACZNIJ INWESTOWAĆ

Dotąd a raczej z trudem można szukać projektu, który dokonałby się stuprocentowym sukcesem. Niektóre przejawiały się nawet małymi oszustami.

Saleta nie pierwszym bokserem

Nasz rodowity pięściarz nie jest podstawowym bokserem, który zainteresował się kryptowalutami. Jeszcze przed wielką hossą, sportowiec Floyd Mayweather postanowił wesprzeć emisję tokenów firmy Stox. com. Bokser nie ukrywał wówczas, że z programem wiąże duże szanse na liczne zyski, o czym mówił nawet na własnym instagramie. Niestety dziś sportowiec woli raczej zapomnieć o tej inwestycji – aktualnie wartość tokenów oscyluje w możliwościach 20 centów, przy czym wyjściowa cena wynosiła 1, 86 USD. Nowy projekt wsparty Mayweathera – Centra, okazał się stworzoną z premedytacją piramidą finansową.

Kryptowaluty przyciągają celebrytów

W historii nie brakuje także takich nazwisk jak Steven Seagal czy Paris Hilton, którzy zdecydowali się firmować projekty swoim nazwiskiem. Seagal niestety podzielił los Mayweather’ a. Mało bardzo szczęścia była Paris Hilton wspierająca ICO LydianCoin, gdzie sam model był wart. Hilton straciła jednak wizerunkowo, gdy główny przedstawiciel projektu został pozwany o stosowanie przemocy domowej.

W Polsce rynek kryptowalut stosowany jest z grubą ostrożnością. W historie wsparcia konferencji DasCoin wyparli się Krzysztof Ibisz i Rafał Maserak, po tymże jako KNF i UOKiK krytycznie zaprezentowały się o promowanych tam treściach. Że się dziwić, ponieważ wśród wielu dużych projektów zdarzają się także, choćby wyżej wymienione, oszustwa. Ponadto przebywamy w końcu, który ze specjalnym dystansem podchodzi do innowacyjnych projektów.

Saleta patrzy w przyszłość

Przemysław Saleta przemówił kilka dni temuż do własnych fanów na facebooku hasłem „Future is Now!”.
W złym poście zdradza plany wyemitowania swojej oficjalnej kryptowaluty Saletacoin. Jednocześnie uspokaja, iż nie chodzi tu o żadne spekulacje, a na układzie wszystek będzie mógł wziąć. [b]Premiera tokena ma nastąpić 24 stycznia 2019 roku na rozmowy BTC Invest Camp w Bangkoku[/b]. Warto podkreślić, że sportowiec jest znajomą także lubianą osobą nie właśnie w świecie boksu. W przeciwieństwie do nowych celebrytów, Saleta raczej przedstawia się zdrowym rozsądkiem a w historie nie wykazywał tendencji do chwytania się z motyką na ciepło.

Za celem są doświadczone osoby. Tomasz Rozmus – prezes giełdy TOKENEO odpowiada za cały proces emisji SaletaCoin a jej późniejszej dystrybucji. [b]Szczepan Bentyn – znany youtuber i specjalista rynku kryptowalut będzie odpowiadał za doradztwo oraz wsparcie techniczne projektu[/b]. Token powstanie zresztą na zupełnie innej platformie stworzonej przez Bentyna – PERSONAL TOKENS. Sam kick – boxer budzi się rynkiem kryptowalut od 2017 roku, kiedy to podjął uchwałę o zgodności z TOKENEO.

Po co emerytowanemu sportowcowi własna krytpowaluta?

Personalny token to teraz dość znane narzędzie marketingowe sportowców i celebrytów w zachodnim świecie. W Polsce trend jest prawdziwą nowością, ale należy się spodziewać, że po przetarciu szlaków przez Saletę, takich projektów pojawi się więcej. SaletaCoin będzie podawała głównie do aktywizacji fanów sportowca, którzy za pośrednictwem tokena będą mogli m. in. nabyć inne usługi albo materiały w istocie gadżetów. Projekt ma więcej na planu propagowanie sportu wśród młodzieży, oraz w szczególności bosku.

Z niecierpliwością wyczekujemy premiery SaletaCoin i utrzymujemy kciuki za powodzenie pierwszego takiego celu w Polsce.

Źródło artykułu Przemysław Saleta wyemituje własnego tokena