Pożyczki pod zastaw mieszkania Recz  bez bik

Pożyczki pod zastaw mieszkania Recz bez bik

23 lutego, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Banki deklarują, że znacznie dobrze podchodzą do pracowników w oparciu o umowę o działanie niż dotychczas mało lat temu. Pomimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą zawierać się z bardziej złożoną formą niż w przypadku umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Łobez bez bik

Umowa o działanie na pewne wpisała się w pejzaż rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę formę współpracy, żeby nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online

Lombard online

Zapoznają się do niej ponad sami pracownicy – są to przede wszystkim mieszkańcy wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w części idealni klienci w oczach banku, jeżeli szuka o wysokość dochodów. Mają wówczas wielkie nadzieje na danie kredytu hipotecznego. Z tamtej strony, z ciekawości na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują innego typu obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod opiekę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie elementy, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty oraz historię kredytową. Przed zawarciem umowy kredytowej zapyta nas i o staż na bazie umowy o działanie. Najczęściej podkreśla się o minimum roku, niektóre instytucje wymagają stażu jedynie półrocznego, drugie zaś aż dwuletniego. Dłuższy okres uzyskiwania dochodów to istotna różnica pomiędzy podejściem banków do umowy o pracę a o działanie.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne wydaje się wyjście do luk w uzyskiwaniu zatrudnienia – zwykle nie powinno ich egzystować w zespole, zagraża to bowiem regularnym płatnościom ze części klienta; bankom zależy przede całym nie tyle na określonym przychodzie, co na stabilizacji w jego wykorzystywaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Pamiętajmy też, że technologie w wybranych bankach kupią na zawarcie w toku starania się o kredyt hipoteczny małej ilości zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w przypadku tzw. freelancingu może pokazać się dość kłopotliwe.

Poważnym problemem zapewne żyć i udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o działanie podpisywane są co miesiąc – na dalekie kwoty, niejednokrotnie z dalekimi firmami, trudno więc prognozować, gdy będą wyglądały przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością i potrzebne jest pismo od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z ciekawości na głębszą zawartość podmiotów – może żyć trudne.

Pod uwagę weźmy więcej to, że banki w odmienny rodzaj wyznaczają dochód netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co świadczy, że analizowana kwota będzie mniejsza niż prezentowała na obecne wysokość naszego wynagrodzenia.

Szacuje się, że około 1/3 ludziach pracujących Polaków osiąga dochody z tytułu umowy o dzieło i zlecenia. To oczywiste, że banki muszą otworzyć się na następny człowiek klienta – nie chodzącego na kartę o pracę, a mogącego pochwalić się dość wysokimi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje ujawniają się iść im na rękę. Nie jednak musimy to czynić z marzeń o innym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny