Patryk Vega Plagi Breslau Trzebiatów  gdzie obejrzeć?

Patryk Vega Plagi Breslau Trzebiatów gdzie obejrzeć?

11 lipca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Premiera filmu odbyła się 14 grudnia 2018 roku na platformach Showmax. Patryk Vega – sam z najbardziej dobrych polskich reżyserów, twórca takich obrazy jak wielki „PitBull”, „Kryminalni” czy „Hans Kloss. Stawka dłuższa niż śmierć”, tym zupełnie przedstawił coś zupełnie nowego.

Patryk Vega Plagi Breslau Maszewo gdzie obejrzeć?

 

W obsłudze produkcji znalazły się między innymi: Małgorzata Kożuchowska, Daria Widawska, Andrzej Grabowski, Katarzyna Bujakiewicz oraz Maria Dejmek.

klik i ogladaj film

Pierwszym miejscem fabuły obrazu jest ostatni Wrocław. W centrum tym trafia do wielkich morderstw. Każdego dnia o tej jedynej godzinie – 18:00 – nikomu nieznany seryjny morderca zabija w niesamowity sposób kolejną ofiarę. Gdy się okazuje kobiety też mają zwykle lekarstwo na sumieniu, a wymiar sprawiedliwości stanowi w związku do niech bezsilny. Małgorzata Kożuchowska, zabierająca się w sztukę Heleny Ruś, wysnuwa domysły, iż morderstwa też są dziełem samej a tej jedynej osoby. Punktem kulminacyjnym wzbudzającym motywacje Heleny do określenia tożsamości seryjnego mordercy jest spokojne zranienie jej policyjnego partnera – Bronsona – w którego rolę wciela się Tomasz Oświeciński. Helena wraz z oddelegowaną do tej sprawy Iwoną Bogacką – graną przez Darię Widawską – prowadzą niezwykle skomplikowane i ciężkie śledztwo, w którym to wyjaśnień starają się doszukać w osiemnastowiecznej historii Wrocławia (pierwszego miejsca wydarzeń). Rozpoczyna się wyścig z okresem, nikt nie chce przyjąć do innych zbrodni.

Film niestety – na gruncie Polski – nie nie trafił na ekrany kin. Jak mówi reżyser – Patryk Wega – nie może do ostatniego osiągnąć gdyż kina nie są w kształcie pogodzić się na sytuację gdzie ten jeden obraz jest wydawany także gdziekolwiek indziej poza salami kinowymi, żądają one wyłączności na należeć do wykonywania produkcji w sezonie czterech miesięcy od początkowej premiery filmowej. Aby film mógł stanowić wysyłany w kinach warunek ten pragnie być zadowolony. W ostatnim zakresie nie jest żadnych negocjacji. Film wymaga być przeznaczony dla nich na wyłączność przez określony termin.

Decyzja o wyświetlaniu filmu jedynie na platformach internetowych została podjęta świadomie stąd też rezygnacja z danych odtwarzania produkcji na salach kinowych i byłą świadomą decyzją. Jak twierdzi sam Patryk Vega – dostrzegli oni wtedy ruch – wyświetlanie obrazów na platformach internetowych staje się coraz niezwykle atrakcyjne. Widzą w obecnym niesamowity potencjał. Patryk Vega uważa także, iż jest toż podążanie z duchem czasu.

Patryk Vega Plagi Breslau Maszewo gdzie obejrzeć?

Jak mawia Małgorzata Kożuchowska – grająca rolę Heleny Ruś – w wywiadzie dla Telemagazynu – „Najbardziej zależało mi na ostatnim, żebym ja uwierzyła w bohaterkę, którą zagrałam, i która stanowi totalnie inna niż ja także wtedy wszystko co pisałam do tej pory […] Jestem tylko nadzieję, że widzowie uwierzą w współczesną sprawę dodatkowo w współczesną bohaterkę, tak oraz zajmuję nadzieję, iż to ponad będzie dla mnie jakiś przyczynek do innych ciekawych ról, które są inne niż te, z których jestem wiadoma do tej chwili.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Maszewo gdzie obejrzeć?

Pomimo faktu, że film „Plagi Breslau” nie jest możliwy do obejrzenia w polskich własnych kinach, realizacja ta przedstawiana istnieje na salach kinowych na terenie między innymi Austrii, Belgii, Danii, Holandii, Irlandii, Islandii, Kanadzie, Luksemburgu, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i zarówno na gruncie Stanów Zjednoczonych.

Przez wielu widzów obraz ten widziany jest jak bardzo wykonany – część spośród widzów traktuje go zbyt spektakl mający w napięciu do indywidualnego końca. Mówią, iż stanowi w nim bardzo dynamiczna działalność oraz dobra fabuła. Z drugiej strony znajdziemy też większość osób zajmującą opinię na krótszy montaż albo te niższą jakość, niż w poprzednich produkcjach Patryka Wegi.

Patryk Vega Plagi Breslau Maszewo gdzie obejrzeć?

Jak podkreśla sam Patryk Vega w wywiadzie udzielonym dla Telemagazynu – „Plagi Breslau to dokładnie nowy Vega. W obecnym obrazie nie ma wielowątkowości kluczowej dla moich ostatnich filmów. Nie przechodzi te mieszania gatunków. Wtedy stanowi natomiast dobry thriller, w których co chwila następuje… aż tu nagle. Tych twistów w przeciągu obrazu jest kilkadziesiąt więc widzowie do poprzedniego czasu nie są w kształcie uzyskać jak ta historia się skończy. Jest to wybór dobry dreszczowiec.”.

Patryk Vega Plagi Breslau Maszewo gdzie obejrzeć?

Źródło artykułu Plagi Breslau