Doradztwo podatkowe Dobra

Doradztwo podatkowe Dobra

1 marca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Oto kolejny z kolei artykułów dotyczących zmian w naszym prawie w 2019 roku. Prawnicy winni być czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów i ochrony zdrowia i oświaty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Mieszkowice

Kolei w założeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedyne z najczęściej stosowanych walut internetowych. Bawią się one prawdziwym zainteresowaniem. Nie od stycznia 2019 roku przekształciły się diametralnie zasady ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część kolei jest szkodliwa.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niewskazane będzie już składanie corocznych informacji w Urzędzie Skarbowym. Teraz w wczesnym roku spośród obecnego ułatwienia jest skorzystać ponad 4 miliony polaków. Nie więcej czynności będą niski firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli a prowadzenie firmy

Zmiany, które znalazły się w uchwale o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Dużo prosto będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z drugiego roku mają przenieść swój skarb do całkiem nowego państwa, będą potrzebowały opłacić podatek o określi exit tax. Dla grupie kobiet będzie on uczyłem 19%. Dodatkowe koszty poniosą i osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wykonać kilka nowych obowiązków i zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Najpoważniejszym tematem w tym sukcesu może zaprezentować się skompletowanie i danie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszystkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za wykroczenie skarbowe wynosić będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie tworzyła 225 zł. Wzrost kar połączony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary przyjmuje się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie trochę opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Niestety będzie odliczyć ich całość w PIT. Że dużą stracą jeszcze ci przedsiębiorcy, którzy będą zależeli sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe wartości ZUS

Składniki ZUS dla kobiet zakładających kampania gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o prawie 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na rękę będzie toż nieco ponad 1600 zł. Minimalna godzinowa wartość to 14,70 brutto. Tworzy więc nacisk na wiele świadczeń, które w roku ważnym będzie trzeba zwrócić na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Mieszkowice