Dobry okulista Stargard

Dobry okulista Stargard

24 marca, 2019 0 przez Doradca Finansowy

Zaćma to pewna z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede wszystkim osoby stare. Jej początki bywają niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna postrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego wyglądu może iść do ślepoty, natomiast na powodzenie są już metody, które pozwolą na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej metodzie.

Dobry okulista Goleniów

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która pozwoli na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny realizowany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, oraz w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który żyje nie dobrze niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Goleniów

To obecnie przez nie usuwana jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Poprzez to nacięcie stosowana jest dodatkowo nowa soczewka, jaka planuje zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w rozwoju 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Goleniów

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z problemu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i układy, co kupi mu na nowo dobrze pracować w domowym życiu. Usunięcie zaćmy może dokonać, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i momentem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zazwyczaj a jest wtedy możliwe, gdyż nie każda wada że zostać przy tej szansy skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy potrafi istnieć jednocześnie obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmian obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Goleniów

Co dalej warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z istotnych spraw powiązanych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia korzystniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi wtedy dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może chcieć wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z tych modeli tworzy znajome charakterystyczne cechy. Dobór soczewki powinien się wykonać w uwadze z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najidealniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego tryb życia i inne choroby oczu i zalety wzroku, jakie on jest. Na ostatniej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala osiągnąć najodpowiedniejsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Goleniów